logo

 • Pasi u zgjodh kryetar, Shpend Ahmeti godet fort Albin Kurtin
 • Merkel- Thaçit: Luftojeni korrupsionin
 • Kryeministri: Kosova është vend i sigurt dhe i hapur për investime të huaja
 • Stefanoviq: Nëse Haradinaj vjen në Serbi, ja çka do ti ndodh
 • Kryetari i Kamenicës akuzohet se i shfrytëzoi për politikë ndeshjet e futbollit
 • Pedagogut i djegin dy herë makinën, dyshohet për hakmarrje për shkak të notës
 • Stefanoviq: Nëse Haradinaj vjen në Serbi, ja çka do ti ndodh
 • Ironia e Bregut me Bashën: Humbëm 230 mijë vota, “fajtor” është statuti i vjetër
 • Sulm me raketë në Siri, 26 ushtarë të vdekur
 • Dorëhiqet ministrja e Brendshme britanike pas skandalit me imigrantët
 • Presidenti i parë i SHBA-ve, u betua para 229 viteve
 • Kim Jong-Un përdorë vetëm një tualet, zbulohet arsyeja
 • Boshti i autokracisë, kërcënim i ri për Amerikën
 • E dhimbshme: Kosovari i vrarë në Francë la 3 fëmijë, ja çfarë thonë fqinjët për të
 • Zhdukja e dy policëve, vjen një kërkesë nga qytetarët
 • Përgatituni, ja çfarë moti na pret gjatë javës

SHOW BIZ

Learta Jakupi është reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behlulit. Ajo u bë e njohur për shkak të vjehrrës së saj, dhe tani ka një mori ndjekësish në instagram, shkruan ORAinfo. Madje tashmë ka hapur edhe biznesin e saj më të ri të cilin e promovon vazhdimisht. Learta është shumë aktive në rrjet...

Seriali vendor “Ҫka ka shpija” tashmë është bërë ndër serialet më të shikuara në vend. Ndër rolet kryesore është aktori Dardan Gashi i njohur për publikun si Hamdija, shkruan ORAvip. Dardani në jetën reale është i martuar dhe ka një djalë. Ai është shumë aktiv në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet. ...

Momente nga “dasma” e tyre Aktorët turq Gaye Turgut Evin dhe Deniz Evin apo siç njihen si Bahari dhe Ymyti nga dashuria e madhe për njëri-tjetrin kanë bërë edhe një dasmë të dytë. Çifti ka publikuar një video në “Instagram” ku shihet i lumtur dhe duke vallëzuar sipas traditave marokene. Bahar mbi këtë video ka shkrua...

Genta Ismaili është ndër këngëtarët më të dashura për publikun tonë. Ajo kohëve të fundit është shumë aktive me projekte muzikore të cilat po rezultojnë mjaftë të suksesshme, shkruan ORAvip.   Genta është aktive edhe në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet. Sot ajo ka publikua një fotografi në të cilën ...

Majk është ndër reperët më të dashur dhe më aktiv të skenës sonë. Ai ishte shumë i përfolur për lidhjen e tij me bukuroshën Majlinda Zeka me të cilën kanë një djalë, por që nuk janë më bashkë, shkruan ORAvip. Pas kësaj, vëmendja ishte tek e dashura e re e Majkut me të cilën u kap ‘mat’ disa herë, por që asnjëherë nuk e ...

Nëse përmendet emri Sinani, mendja menjëherë do të shkonte te personazhi i komisarit të policisë që luan te seriali, Nëna, transmeton ORAvip. Ai njihet si një burrë tejet luftarak, që arrin ta fitojë dashurinë e Zejnepit , por që në fund e pëson keq dhe vdes në një aksident. Ndryshe nga seriali, Sinani ka një jetë t...

Seriali,Nëna po vazhdon të shfaqet edhe në televizionet tona, që padyshim ka korrur një sukses të madh, përcjell ORAvip. Interesante është që brenda kësaj drame zhvillohen tema interesante dhe të papritura.   E një ngjarje e dhimbshme do të ndodh së shpejti. Xhehijda nëna e Zejnepit , Gamzes dhe Durus do të vdes. ...

Learta nuk kursen asgjë kur bëhet fjalë për djalin e saj të vetëm. Nënë për herë të parë ajo çdo ditë ndjehet e bekuar për këtë, përcjell ORAvip.   Learta ka dashur që me vete ta mbajë Matinin kudo që shkon, prandaj edhe ka shkruar emrin e tij me ari në një aksesor dore. Pavarësisht çmimit të lartë që ka paguar, L...

Seriali Më Fal, po vazhdon që ende të transmetohet në ekranet tona. Telenovela po ka shikushmri të madhe pasi që po trajton shumë tema në të njëjtën kohë, përcjell ORAvip. E një çift i cili së shpeshti do të formohet është ai mes Kaderit dhe Mahiri. Ani pse përballen me shumë pengesa, ata luftojnë për dashurinë e tyre. ...

Këngëtari Ramadan Krasniqi dhe familja e tij kanë pësuar humbjen më të madhe në jetë. Vite më parë nga kjo botë u largua në moshë të re bashkëshortja e këngëtarit të mirënjohur kosovar. Dani dhe fëmijët e tij, atëherë ende të vegjël, e kanë përjetuar me dhimbje të madhe këtë humbje të parakohshme. Këngëtari i ka ...

  #

  EKONOMI

  #

  AUTO MOTO